Hírek, események

2013. január 22., 16:39Óriási Körös Kajakos siker az Ausztrál Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (AYOF) Tótka Sanyi és Kovács Gábor újabb sikerei

Elsöprő sikert értek el a magyar ifjúsági kajakosok az Ausztrál Ifjúsági Olimpián, hiszen fiataljaink hat arany-, egy ezüst- és hat bronzéremmel zárták a küzdelmeket. A mezőnyből kiemelkedő teljesítményt nyújtott a Körös Kajak Sportegyesület versenyzője, Tótka Sándor, aki a látványos megnyitó ünnepségen a magyar csapat zászlóvivője volt.

Az ausztrál forróság sem akadályozta Sanyit abban, hogy újra kimagasló teljesítménnyel bizonyítsa tehetségét a fél világ előtt. A 2010-es szingapúri ifjúsági olimpiai bajnokunk további három aranyéremmel bővítette a világversenyeken szerzett éremgyűjteményét. Egyesületünk kiváló sportolója mellett fontos megemlíteni, hogy a magyar csapat trénere a Körös kajak SE edzője, Kovács Gábor volt, aki munkájával 13 érem megszerzését segítette. Gratulálunk mindkettőjüknek az elért eredményekhez!

A kimagasló magyar teljesítményről így nyilatkozott Hüttner Csaba ifjúsági kapitány:

„Január 15-én érkeztünk meg a verseny helyszínére és egy nappal később már versenyeztünk is, vagyis az átállásra nem jutott idő. Ez mindenkit nagyon megterhelt, így az első nap csak lézengtek a versenyzők a pályán. Aztán futamról futamra beindult a gépezet, a 200 méteren nyújtott teljesítményük maga volt a csoda. A csúcsformába versenyző ausztrál, új-zélandi és kínai kajakosok és kenusok csak csodálkoztak, hiszen minden versenyzőnk érmet nyert. Ez hatalmas lökést adhat a nyári versenyekre, és a fiatalok profizmusát mutatja, hogy evezés nélkül is versenyképesek, és hihetetlen jól alkalmazkodnak az extrém körülményekhez.”