Hírek, események

2016. május 06., 10:13Fantasztikus szezonkezdet

A nagyszerűen sikerült paksi fizikai felmérő után a jobb idő eljöttével végre vízre szállhattak a Körös Kajak SE kajakosai. A jól sikerült téli alapozás eredményei már jelentkeztek

A nagyszerűen sikerült paksi fizikai felmérő után a jobb idő eljöttével végre vízre szállhattak a Körös Kajak SE kajakosai. A jól sikerült téli alapozás eredményei már jelentkeztek az első, Fűzfás-zugi holtágon végrehajtott edzéseken. Az eszközfejlesztéseknek köszönhetően minden kajakozni vágyó gyereknek és felnőttnek egyaránt megfelelő felszerelés áll rendelkezésére, és a telep befogadóképessége is folyamatosan bővül.

Az idei első vizes viadal április 24-én került megrendezésre a Szegedi Olimpiai Központban, a Maty-éren. A Körös Kajak SE versenyzői nagy létszámban képviselték városunkat ezen a borús, esős napon. Azonban a versenyzéshez való készülődés hamar feledtette a hűvös időjárást. A serdülő II-es korcsoportos fiúk versenyében a győztes minden évben egy K1-es versenyhajót vehet át, melyet a Hanzók Örs alapítvány ajánl fel egy éves használatra. Külön inspirációt jelent számunkra, hogy 2009-ben nem más, mint Tótka Sándor nyerte a díjat, mint a Körös Kajak SE versenyzője. A versenyen az igazolt sportolók 4000 m-es távon, míg a szabadidősök 500 m-en álltak rajthoz. A hosszú távon Gellai Gergő ezüstérmet szerzett, Kun Zsombor ötödik helyezést ért el, Tímár Krisztián 6. lett. A párosok versenyében igazi gigászi küzdelem alakult ki Körös Kajak SE két párosa között, melynek végén a Varga Bence-Varjú Zalán páros győzött, megelőzve a Gecsei Norbert-Pap Dániel kettőst. A szabadidős kategóriában Laskai Ádám, Nagy Ágoston ezüstérmet, Vanini Fanni, Fekécs Hanna bronzérmet szereztek., Fári Richárd 4. ,  Hinel Attila, Tímár Csanád 5.,  Bereczki Barbara 6. helyen végzett.  Csényi István a masters versenyzők között aranyérmet szerzett. Természetesen egyesületünk többi versenyzője is kiváló versenyzéssel bizonyította, hogy Gyomaendrőd egyre meghatározóbb szerepet tölt be a hazai kajaksportban.    ,

A  XVIII. Gyomaendrődi Sajt- és Túrófesztiválon a fáklyás felvonulás után, a gyomaendrődi Körös Kajak SE kajakosai és sárkányhajósai, mintegy hagyományként lampionos kivilágítással Vangelis szerzeményére koreografált kajakozással járultak hozzá a színvonalas fesztivál programjához, amelyet közösen adtak elő a KSI Gyomaendrőd kajakosaival.

Május 1-én került lebonyolításra a Békés megyei Diák Kupa, ahol a Körös Kajak SE kajakosai kiváló versenyzéssel képviselték iskoláikat és városukat. Nagy Dominik, Gellai Gergő, Gubucz Panna és Gecsei Gergő 1. helyezést ért el. Tímár Krisztián, Megyeri Milán és Vincze Viktor ezüstérmes lett, Vincze levente és Nagy Ágoston pedig a dobogó 3. fokára állhatott. A többi versenyzőnk is az első tíz hely valamelyikén végzett, ami még tovább növelte az esemény jó hangulatát.

A következő verseny a győri Maraton Magyar Bajnokság, amelyre gőzerővel készül a Körös Kajak SE csapata. Igyekszünk minél nagyobb létszámban képviselni Gyomaendrődöt és egyesületünket, s közben népszerűsíteni a kajaksportot.A nagyszerűen sikerült paksi fizikai felmérő után a jobb idő eljöttével végre vízre szállhattak a Körös Kajak SE kajakosai. A jól sikerült téli alapozás eredményei már jelentkeztek az első, Fűzfás-zugi holtágon végrehajtott edzéseken. Az eszközfejlesztéseknek köszönhetően minden kajakozni vágyó gyereknek és felnőttnek egyaránt megfelelő felszerelés áll rendelkezésére, és a telep befogadóképessége is folyamatosan bővül.

A következő verseny a győri Maraton Magyar Bajnokság, amelyre gőzerővel készül a Körös Kajak SE csapata. Igyekszünk minél nagyobb létszámban képviselni Gyomaendrődöt és egyesületünket, s közben népszerűsíteni a kajaksportot.