Hírek, események

2012. november 19., 16:07Nagy Hideg-hegyi futás 2012.

Több mint ezer résztvevővel zajlott le november 17-én, szombaton a már sok éves hagyományokkal rendelkező Nagy-Hideg-hegyi futás. A 7,5 kilométeres táv célpontja a Börzsöny szívében, a Duna Ipoly Nemzeti Park területén, 864 méter magasságban található Nagy Hideg-hegyi turistaház volt.

A starttól a célig a terepviszony igen nagy kihívást jelentett, mivel folyamatosan emelkedőn kellett futni a résztvevőknek. A célban teával és sportszelettel várták a megfáradt futókat, majd egy kis pihenő után ismét 7,5 kilométert kellett megtenniük a parkolóig, igaz ezután csak lefele. Az eseményen 44 kajak-kenu szakosztály szerepelt, a mezőnyben ott volt London olimpiai bajnoka Dombi Rudolf, az ezüstérmes férfi kajaknégyes és Storcz Botond felnőtt kapitány. A hatalmas mezőnyben ezúttal is rajthoz állt Babella László, a 73 éves mesteredző is. A Körös Kajak Sportegyesületet Gellai Tamás kajakos, Tímár Tímea, Kovács Petra, Czeglédi Dávid, Tímárné Tandi Gyöngyi sárkányhajósok képviselték. Mindenki sikeresen teljesítette a távot ezen az igen kimerítő terepen.  Sajnos a kajakokat nem az egyesületünk nyerte, de megígérték jövőre ismét részt vesznek ezen az eseményen, akkor a sorsolás hátha nekik hoz majd szerencsét.

Gratulálunk ehhez a szép teljesítményhez!